7. ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİ

Sektör: Sağlık-Eğitim / Link: http://www.turkeyhealth.net

20 Kasım 2015

Sağlık Turizminde Azla Yetiniyoruz, Potansiyelimiz Büyük Ama Pazarlayamıyoruz

Sağlık turizmi kapsamında Türkiye’ye yoğunlukla göz tedavisi, saç ektirme ve estetik için hasta geliyor ancak Türkiye organ nakli, kardiyoloji, onkolojideki potansiyelini yeterince kullanamıyor. 7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi, sektörün ulusal ve uluslararası önemli aktörlerini İstanbul’da buluşturdu. Kongrede Türkiye’nin sağlık turizmi sektöründeki potansiyeli kullanamadığı bir kez daha ortaya çıktı.
19 Kasım 2015

Sağlık Turizminin Uluslar Arası Aktörleri İstanbul’da Buluştu

7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’nde Türkiye’nin dünya sağlık turizmi pastasından daha fazla pay alması için yapılması gerekenler de ele alındı. Kongrede yapılan konuşmalarda ve sunumlarda Türkiye’nin sağlık turizminde fiyat açısından da rakiplerine göre avantajlı ülke konumunda ancak Türkiye yeterli tanıtım yapamadığı için bu alanda sahip olduğu potansiyeli iyi kullanamadığına dikkat çekildi.
17 Kasım 2015

Estetik ve Şifa Çözüm Merkezi: Türkiye

Türkiye, son yıllarda sağlık turizminde yıldızı parlayan ülke olarak öne çıkıyor. Özellikle göz tedavisi ve saç ektirmeiçin Türkiye’ye gelen hastalar hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyor. Konusunda uzman sağlık ekipleri, son teknolojiyle donatılan hastaneler, ekonomik tedavi imkanları ve sağlıkla turizmi bir araya getiren paket turlar, Türkiye'nin bu alandaki yerini her geçen gün ön sıralara taşıyor. Coğrafi konum, sağlık sektörüne verilen teşvik gibi nedenlerle Türkiye'nin sağlık turizminde dünyadaki ilk 10 ülke arasına girmeyi başardı. Ancak yine de Türkiye yeterli tanıtım yapamadığı için bu alanda sahip olduğu potansiyeli iyi kullanamıyor.
17 Kasım 2015

Sağlık Turizminin Aktörleri İstanbul’da Buluşacak

7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi yarın Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi’nde başlıyor. Türkiye Sağlık Turizmi Derneği ve Tablet İletişim tarafından düzenlenen ve 21 Kasım’a kadar devam edecek kongrenin ana teması “Sağlık Turizminde Destinasyon Oluşturulması ve Yönetimi” olacak.
10 Kasım 2015

Sağlık Turizminin Yeni Gözdesi: Türkiye Tedavi İçin Geliyorlar Tatil de Yapıp Gidiyorlar

Göz tedavisi, saç ektirme veya estetik için Türkiye’ye gelen hastalar hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyor.Ancak Türkiye sağlık turizmi sektöründeki potansiyelini iyi kullanamıyor. Türkiye’nin sağlık turizmindeki hizmet kalitesi 18-21 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek kongre ile dünyaya tanıtılacak. Kongreye 20 ülkeden yerli ve yabancı 700 kişinin katılımı bekleniyor.