İNTES - TÜRKİYE İNŞAAT SANAYİCİLERİ İŞVEREN SENDİKASI

Sektör: İnşaat / Link: http://www.intes.org.tr

31 Aralık 2013

İNTES Başkanı Celal Koloğlu:“2014 Yılında da Ekonomideki Rolümüz Önemli”

Türkiye ekonomisi 2013 yılının üçüncü çeyreğinde yakaladığı yüzde 4,4'lük büyümeyle üst üste tam 16 çeyrektir büyüme trendini sürüyor. Dünya genelinde yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa rağmen Türkiye’nin 2013 yılında tahminlerin de üzerinde büyüme trendi yakalaması ve bunu sürdürmesi gerçekten önemli bir başarıdır. Dünya ekonomisindeki çalkantılardan elbette ki inşaat sektörü de ciddi şekilde etkilendi. 2011 yılında sektördeki büyüme oranı yüzde 11,5 iken 2012 yılında bu oran yüzde 0,6’ya düştü. Ancak krizden çıkış yolu olarak gösterilen inşaat sektörü 2013 yılında, geçen yılki, ‘durgunluğunu’ aşarak yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdü.
18 Aralık 2013

İNTES’in Yeni Başkanı Celal Koloğlu Oldu…

İNTES’in yeni Başkanı Kolin İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Celal Koloğlu oldu. 25’inci Olağan Genel Kurulu sonrası yapılan seçimlerde yeni Yönetim Kurulu belirlendi. İNTES Yönetim Kurulu’nun 13 Aralık Cuma günü yapılan ilk toplantısında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Celal Koloğlu seçildi.
21 Kasım 2013

İNTES’ten Önemli Çağrı: “Diplomalı İşçiler 2015’ten İtibaren Zorunlu Olsun”

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren çok önemli bir konuda çağrıda bulundu. İNTES Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, İnşaat sektörünün iş ve işçi güvenliği açısından ‘çok tehlikeli’ sınıfta yer aldığını hatırlatarak, “Yasa ile zorunlu hale gelen mesleki yeterlilik belgesinin alınması için verilen ve 2017 yılında sona eren geçiş sürecinin 2015’e çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu talebimiz uygulanırsa, işçi de işveren de kazanacaktır. Ancak en önemli kazanç ülkemizin olacaktır” dedi.
15 Temmuz 2013

İNTES-DSİ camiası geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

İNTES ile Devlet Su İşleri'nin (DSİ) geleneksel iftar yemeği, her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörümüzün iki önemli camiasını bir araya getirdi. Ankara’da DSİ 5. Bölge Müdürlüğü’nde 15 Temmuz Pazartesi günü düzenlenen geleneksel iftar yemeğinin onur konuğu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu oldu.
4 Temmuz 2013

İNTES Başkanı M. Şükrü Koçoğlu’nun Dünya Gazetesi’nin ISO 500 eki için yaptığı açıklama

İNTES Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, yılın ilk çeyreğine ilişkin sonuçların 2013 yılı için umut verdiğini vurgulayarak, siyasi ve ekonomik istikrarın bozulmamasının inşaat sektörünün hedeflerine ulaşmasında en önemli unsur olduğunu söyledi.
20 Mart 2013

Nijerya Federal Yapı Bakanlığı ve Konut İdaresi’nin Yetkilileri Türk Kamu İhale Sistemini öğrenmek için İNTES’in davetlisi olarak Türkiye’ye geldi.

Nijerya’da karayolu, demiryolu ve liman projelerini yürüten Federal Yapı Bakanlığı ile Konut İdaresi’nin üst düzey yetkilileri, Türkiye’deki kamu ihale sistemi öğrenmek üzere Türkiye’ye geldi. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın (İNTES) davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Heyet, kamu ihale sisteminin uygulandığı projeleri yerinde inceleyecek.
6 Aralık 2012

İNTES Başkanı M. Şükrü Koçoğlu:’2023 yılı hedefimiz yurt dışında üstlenilen proje değerini yıllık 100 milyar dolara çıkarabilmek”

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, AA muhabiri Erdal Çelikel'e yaptığı açıklamada, inşaat sektörünün 1972'den bu yılın Eylül ayına kadar 96 ülkede 227 milyar dolarlık proje üstlendiğini belirterek, ''2023 yılı hedefi ise yurt dışında üstlenilen proje değerini yıllık 100 milyar dolara çıkarabilmek'' dedi.