GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu / Link: http://www.bolugoynuk.bel.tr

22 Haziran 2017

Göynüklüler Kadir Gecesi İftarda Buluştu

Göynük Belediyesi’nin Kadir Gecesi dolayısıyla düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde Göynükler aynı sofrada buluştu. Belediye Meydanı’nda yoğun katılımla gerçekleşen iftar yemeğinde yaklaşık bin 200 kişi akşam ezanının okunmasıyla, hep birlikte dua ederek oruç açtı. İftar yemeğinin yanı sıra özel bir program da Göynüklülerle buluştu. İftarın ardından Gazi Süleyman Paşa Camii’nde kılınan teravih namazı sonrası yapılan Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygu dolu anlar yaşadı. Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan, artık bir gelenek halini alan Kadir Gecesi iftarında Göynük halkıyla buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin ve ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’in, Göynükümüze bereket, huzur ve saadet getirmesini diliyorum” dedi.
2 Haziran 2017

Göynük’te Artık Çocukların da Sözü Geçecek

Geçtiğimiz aylarda Dünya Sakin Şehirler Ağı’na dahil olan Cittaslow Göynük’te artık, çocuklar daha fazla söz sahibi. Çocuk hakları konusunda bilinçlenmenin arttırılması, çocukların sosyal hayata katılımının desteklenmesi ve kent yönetiminde karar süreçlerine dahil edilmeleri amacıyla Göynük Çocuk Meclisi kuruldu. Çocuk Meclisi’nin Göynüklü çocukların kendileri ifade edebilmeleri ve yerel yönetimde söz sahibi olabilmeleri açısından büyük önem taşıdığını belirten Göynük Belediye Başkanı ve İPEKBİR Başkanı Kemal Kazan, “Çocuklarımız, yaşadıkları kentin kendi görüş ve düşünceleri doğrultusunda değiştiğine şahit olacak, karar mekanizmalarında etkin şekilde rol alarak sosyal hayata katılımın önemini öğrenecek. Bu sayede değerlerine bağlı, kültürünü ve geleneklerini tanıyan, sosyal ve psikolojik açıdan sağlıklı gelişen ve özgüvenli bireyler yetiştirmeyi ümit ediyoruz” diye konuştu.
29 Mayıs 2017

Başkan Kemal Kazan:”Gün Fetih Ruhuyla Yeniden Tarih Yazma Zamanıdır”

Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı (İPEKBİR) Kemal Kazan, İstanbul’un Fethi’nin 564’üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Yalnızca Anadolu coğrafyasına değil, dünya tarihine yön veren, bir devri kapatıp bir yenisini açan İstanbul’un Fethi, tüm insanlık için ders alınacak bir zaferdir. Fatih Sultan Mehmet Han’ın 21 yaşındaki bu başarısı, vatan ve millet sevgisiyle büyüyen nesillerimiz için gurur ve ibret kaynağıdır. Dünya tarihine yön veren bu fetih 564 yıl sonra bugün hepimizin ilham ve ders alacağı bir külliyat niteliğindedir. İstanbul’un fethinin sene-i devriyesini kutlarken, gün fetih ruhuyla kenetlenme ve tarih yazma zamanıdır” diye konuştu.
23 Mayıs 2017

Göynük Belediye Başkanı ve İpekbir Başkanı Kemal Kazan: ”Hasret Sona Erdi, Türkiye İçin Yeni Dönem Başladı.”

Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden AK Parti Genel Başkanı olmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımız da olmasıyla hasret sona erdi, Türkiye için yeni dönem başladı. Güçlü Türkiye’yi 2023 hedeflerine devlet-millet el ele, AK Parti çatısı altında taşıyacağız” dedi.
22 Mayıs 2017

Akşemseddin Diyarı Göynük’ten Davet Var

Akşemseddin Hazretleri Vakfı öncülüğünde, Göynük Belediyesi ve Göynük Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü’ etkinliğinin 30’uncusu 21 Mayıs Pazar günü yapılacak. İstanbul'un Manevi Fatihi, İslam alimi Akşemseddin Hazretleri’ni her yönüyle hem yurtiçinde hem yurtdışında tanıtmayı amaçladıklarını belirten Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan, “Tarihimizin en önemli alimlerinden, kentimizin en büyük gücü Akşemseddin Hazretleri’ni anlamak, anlatmak ve yaşadığımız manevi huzuru paylaşmak için tüm Türkiye’yi Göynük’e davet ediyoruz” dedi.
19 Mayıs 2017

Göynük Belediye Başkanı ve İpekbir Başkanı Kemal Kazan: “Gençlerimizin 98 Yıllık Emaneti Sonsuza Taşıyacaklarına İnancım Tam”

Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlikve Spor Bayramı mesajında, “Tarihini, kültürünü ve değerlerini bilen ve sahip çıkan gençlerimizin kendilerine bırakılan 98 yıllık emaneti sonsuza taşıyacaklarına inancım tam” dedi.
15 Mayıs 2017

Göynüklü Kadınlarla Belediye El Ele Verdi, 200 Yıllık Tarihi Ev Müzeye Dönüştü

Tarihi Kentler Birliği’nden ‘Sakin Şehir Göynük’e anlamlı bir ödül geldi. Osmanlı dönemi kent mimarisi ile dikkat çeken ve Anadolu’nun kültürel, tarihsel zenginliklerine ev sahipliği yapan Göynük’ün ‘Gürcüler Evi Kent Müzesi’, Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Müze Özendirme Yarışması’nda ödüle değer görüldü. “Göynüklü kadınların ve Göynük Belediyesi’nin işbirliğinde kurulan ‘Gürcüler Evi Kent Müzesi’ Osmanlı mimarisi ve geçmiş dönemin izlerini taşıyan zengin koleksiyonu ile seçici kurulun dikkatini çekti” diyen Göynük Belediye Başkanı ve İPEKBİR Başkanı Kemal Kazan, ‘Gürcüler Evi Kent Müzesi’nin aldığı bu ödülde Göynüklü kadınların katkısının ve emeğinin büyük olduğunu vurguladı.
5 Mayıs 2017

Göynük El Sanatlarını Kadınlar Yaşatıyor

Cittaslow-Sakin Şehir Göynük’ün, geleneksel el sanatlarını ve kültürel zenginliklerini eğitimli kadınlar yaşatacak. Göynük Belediyesi’nin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tekrar canlandırmak ve hayata kazandırmak amacıyla açtığı ‘El Sanatları Eğitim Merkezi’ ilk mezunlarını verdi. Göynük’ün geleneksel el sanatlarından biri olan ‘mekik dokuma’ eğitimini tamamlayan 14 kadın kursiyer sertifikalarını törenle aldı. Tarihi ve kültürel değerlerinin gelecek nesillere bozulmadan aktarılması için çalıştıklarını belirten Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği (İPEKBİR) Başkanı Kemal Kazan, “Köklü bir geçmişin mirasçıları olarak, değerlerimizi korumak, gelenek-göreneklerimize, el sanatlarımıza tüm kültürel zenginliklerimize sahip çıkmak birincil görevimiz” dedi.
23 Nisan 2017

Başkan Kemal Kazan: “Bu Dönemde 23 Nisan Daha Anlamlı”

Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı (İPEKBİR) Kemal Kazan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Türkiye, 97 yıldır dünyada çocuk bayramı olan ve bu bayramı coşkuyla kutlayan tek ülkedir. Bu, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm dünya çocuklarına verdiği değerin göstergesidir. Çocukların kimyasal silahlarla öldürüldüğü bugünlerde 23 Nisan daha da büyük anlam kazanıyor” dedi.
20 Nisan 2017

Turizmin Yükselen Değeri İpek Yolu Ziyaretçilerini Bekliyor

Cittaslow unvanıyla birlikte turizmin yükselen değeri olarak öne çıkan Göynük ve tarihi İpek Yolu koridorundaki diğer destinasyonlar baharın gelmesiyle birlikte ayrı bir güzelliğe büründü. Bölgeye gelen ziyaretçi sayısında son dönemde önemli artış kaydedildiğini vurgulayan Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı (İPEKBİR) Kemal Kazan, “Ayaş’tan Sapanca’ya uzanan İpek Yolu koridoru, doğa, inanç ve kültür turizminde cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor. Sakinlik, huzur ve doğal güzellikleri bir arada yaşamak isteyen herkesi Göynük’e ve İpek Yolu koridorunda yer alan kentlerimize bekliyoruz” dedi.