T.C. ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Sektör: Kamu / Link: https://www.csgb.gov.tr/

29 Mayıs 2016

İş Sağlığı Ve Güvenliğinde Uluslararası Deneyimler Paylaşılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ulusal ve uluslararası düzeyde otorite olan isimlerin sunumlarıyla devam ediyor. Konferans’ın yarınki ilk oturumunda (9 Mayıs Pazartesi günü) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenli konusunda Türkiye’nin bugüne kadar yaptığı çalışmaları örneklerle anlatacak.
10 Mayıs 2016

İş Kazaları El Birliğiyle Önlenecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alboyun ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ın da konuşma yapacağı Konferans’ta kamu, özel sektör ve sanat dünyasından isimler aynı oturumda buluşacak. Konferans, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun kapanış konuşmasıyla sona erecek.
9 Mayıs 2016

İnşaatlarda Ölümlerin Önüne Geçilebilecek Mi?

Türkiye’de en fazla can kaybının yaşandığı inşaat sektöründe ölümlü iş kazalarının önüne geçilebilecek mi? Yine her yıl birçok çalışanın hayatını kaybettiği meslek hastalıkları nasıl önlenecek? İşte bu sorulara cevap Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliği yaptığı 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nın üçüncü gününde aranacak.
4 Mayıs 2016

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Büyük Buluşma

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’de madenden inşaata her yıl yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesi amacıyla kamuoyunda bilinçlendirme atağına hazırlanıyor. İş sağlığı ve güvenliği konusunda çıkarılan gerekli yasal düzenlemelerin ardından uygulamalarla ilgili farkındalık yaratılması ve dünya örneklerinin ortaya konulması amacıyla bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, bu anlamda önemli bir adım olacak. Konferans, Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’a, uluslararası örgütlerden sendikalara, bilim ve iş dünyasından sanat dünyasına kadar bütün kesimleri 8-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde buluşturacak.
14 Nisan 2016

İş Sağlığını ve Güvenliğini En İyi Yansıtan Kısa Filmler Aranıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” temalı kısa film yarışması katılımcılarını bekliyor. 8-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen ve yoğun ilgi gören kısa film yarışmasına iki ay içinde 53 başvuru yapıldı. Sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenliğini en iyi anlatan kısa filmin seçileceği yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Nisan 2016.
11 Mart 2016

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Uluslararası İşbirliği

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, çalışma hayatının taraflarını “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” ana temasıyla 8-11 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da buluşturacak. Konferansa ilgili akademisyenler, uzmanlar, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılacak. Ulusal ve uluslararası düzeyde yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen konferansta, iş sağlığı ve güvenliği alanında sektörel yaklaşımlardan meslek hastalıklarına, iş kazalarının nedenlerinden yasal düzenlemelere kadar 36 farklı konu detaylı bir şekilde masaya yatırılacak.
23 Şubat 2016

Kısa Filmler İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Yarışacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nın bu yılki ana teması “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak belirlendi. Konferans kapsamında aynı temayla düzenlenen kısa film yarışması için başvurular başladı.