RÖNESANS HOLDİNG

Sektör: İnşaat / Link: http://www.ronesans.com/

30 Haziran 2015

Rönesans Kuzey Kutbuna Ayak Bastı

Rönesans Holding, dünyanın dört bir yanındaki başarılarını Kuzey Kutbu’na taşımaya hazırlanıyor. Rönesans Holding grup şirketlerinden Rönesans Endüstri Tesisleri, kuzey kutbunda yapılacak LNG (Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) Tesisi’nin CWP3B kısmının yapımını üstlenecek. Proje için niyet mektubu imzalandı. Rusya’nın Yamal Yarımadası Sabetta Kasaba’sında gerçekleştirilmesi planlanan LNG TesisiProjesi, Rönesans Endüstri’nin ilk sıvılaştırılmış doğal gaz projesi olacak.
5 Haziran 2015

Nijerya’da Rönesans İnşaat İmzası

Dünyada 20 ülkede faaliyetlerini sürdüren Rönesans Holding’in Orta Doğu ve Afrika’daki faaliyetlerini üstlenen Rönesans MEA (Ortadoğu & Afrika) İnşaat, yeni pazar ülkelerdeki projelerini de başarıyla tamamlıyor. Nijerya’daki ilk projesi olan Sheraton FourPoints Oteli’ni 16 ay gibi kısa bir sürede tamamlayan Rönesans MEA İnşaat, aynı ülkenin Lagos, Abuja, Port Harcourt şehirlerindeki otel ve AVM projelerini üstlenmeye hazırlanıyor.
26 Ocak 2015

Çevreci Yarışmaya Yoğun İlgi…

Rönesans Holding’in yaratıcı ve özgün fikirlere sahip üniversiteli gençleri sektöre kazandırmak amacıyla, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” çağrısıyla düzenlediği proje yarışmasına rekor başvuru yapıldı. Gençlere “sürdürülebilirlik” ve “çevre dostu sistemler” konularındaki yenilikçi fikirlerini projeye dönüştürme ve onlara hem yaratıcı bir proje hazırlama hem de kendi geleceklerini tasarlama fırsatının sunulduğu Rönesans Holding’in proje yarışmasına, şu ana kadar 78 üniversiteden 408 proje grubu olarak 1065 öğrenci başvuruda bulundu.
25 Aralık 2014

Rönesans, Üniversiteli Gençleri Ağırladı…

Projelerinde insan unsurunu önde tutan ve yetişmiş insan gücünün önünü açmayı hedefleyen Rönesans Holding, üniversiteler arasında düzenlediği ve yoğun başvurunun görüldüğü “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması kapsamında 15 üniversiteden gelen 15 genci İstanbul’da ağırladı, projelerini gezdirdi.
1 Aralık 2014

Türk Rus İlişkilerine Rönesans Damgası

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik ve gayrimenkul yatırım firmalarından Rönesans Holding arasında kurulacak işbirliğine ilişkin ilk adım Ankara’da atıldı. 400 milyon dolarlık ortak yatırıma ilişkin anlaşma, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ile RDIF CEO’su Kirill Dmitriev tarafından bugün JW Marriot Hotel’de düzenlenen törenle imzalandı.
28 Kasım 2014

Avrupa’nın En Büyük AVM’si Açıldı

Perakende ve gayrimenkul sektöründe ilklere imza atan Rönesans Holding, ayrıcalıklı projelerine bir yenisini ekledi. Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği, Avrupa'nın en büyük Alışveriş Merkezi Avia Park bugün yapılan törenle açıldı. 495 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen Avia Park, 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Açılış törenine Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar, Rus yetkililer ve Holdingyöneticileri katıldı.
18 Ekim 2014

Rönesans Holdingin İnşa Ettiği Türkmenistanın En Büyük Gübre Fabrikası Açıldı

Rönesans Holding tarafından inşa edilen Türkmenistan’ın en büyük gübre fabrikası,Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow'un katıldığı törenle açıldı. Türkmenkimya Devlet Kuruluşu tarafından Mary şehrinde yaptırılan ve 1 milyar dolara mal olan Amonyak ve Üre Üretim Fabrikası Türkmenistan’ın faaliyetteki en büyük endüstriyel tesisi olma özelliğini taşıyor.
14 Ekim 2014

Rönesans Holdingten Geleceğin Mimar ve Mühendislerine Çağrı

2014 yılında dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında 53’üncü sıraya yükselen Rönesans Holding, geleceği şekillendirecek gençlerle tanışmak ve sinerji oluşturmak için ‘üniversitelerarası proje yarışması’ düzenliyor. “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla gerçekleşecek yarışmaya ülkemizde yer alan tüm üniversitelerin 3. ve 4. Sınıf mimarlık ve mühendislik fakültesi öğrencileri, takımlar halinde katılabilecekler.
11 Ekim 2014

Sanat İçin Rönesans

Rönesans Holding, 1963 yılından bu yana devam eden Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ana sponsorlarından biri oldu. Türkiye’nin ilk ve en saygın uluslararası kültür-sanat etkinliklerinden olan Festival, bu yıl 10-18 Ekim tarihlerinde 51’inci kez düzenlenecek.