BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu / Link: http://www.bolu.bel.tr

26 Temmuz 2017

Türkiye’nin İlk Bonsai Serası Ve En Büyük Nilüfer Havuzu Bolu’da Kuruluyor

Doğal güzellikleri ve doğasıyla uyumlu şehircilik anlayışı ile “Tabiatın Kalbi” olarak markalaşan Bolu, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, dünya literatürüne girmeye hazırlanıyor. Bolu Belediyesi, Türkiye’nin ilk bonsai eğitim üretim serası ile 200 çeşit nilüfer koleksiyonunun yer alacağı 7 bin 300 metrekarelik “Nilüfer ve Bonsai Sanat Parkı” kuruyor. Parkta ayrıca, özel üretim güller, şakayıklar, alabalık havuzu da olacak. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Nilüfer ve Bonsai Sanat Parkı’nda Bolu’ya has Akçaağaç, Sarıçam gibi endemik türler, Bonsai formatında üretilecek ve böylece dünya sanat literatürüne girmeyi hedefliyoruz. Bonsai yetiştirme kurslarımız ile de yeni bir iş kolu oluşturacağız. Sanatçılara ilham olacak Parkımız yeni iş imkanı da sağlayacak” dedi.
25 Temmuz 2017

DSİ, Bolu’nun Yeni İçme Suyu Hattını, Bolu Belediyesi’ne Devretti

Bolu, yenilenen boru hattı ile kesintisiz içme suyuna kavuştu. Sık sık arızalanan Cam Elyaf Takviyeli Polyester(CTP) isale hattını, “Çelik Boru Hattı” ile değiştiren “Bolu Hamsu Pompa İstasyonu İçmesuyu Arıtma Tesisi Arası Terfi Hattı Projesi” Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından tamamlanarak, Bolu Belediyesi’ne devredildi. Başkan Yılmaz, “Belediyemizin sorumluluğu dışındaki nedenlerden kaynaklanan su borusu patlamaları, yeni çelik borulu isale hattı ile artık son buldu. 1000 mm kalınlığındaki yeni hattı ile vatandaşlarımıza içme suyunda güveni, sağlığı ve kalite sürekliliğini sunuyoruz” dedi. DSİ Genel Müdürü Murat Acu ise Başkan Yılmaz’ın 13 yıllık hizmet dönemini de kapsayan son 14 yıl içinde, DSİ’nin Bolu’ya 1 milyar 500 milyon TL yatırım yaptığını belirterek, “Mevcut projelerimiz tamamlandığında Bolu’nun en az 100 yıl, cazibe ile içmesuyu sorunu halledilmiş olacak” dedi.
20 Temmuz 2017

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Temsilcileri, Bolu’ya Hayran Kaldı

Dünya kenti olma yolunda hızla ilerleyen Bolu, dün de Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Yönetim Kurulu toplantısına evsahipliği yaptı. TDBB temsilcilerinin doğal güzelliğine hayran kaldıkları Bolu’daki toplantıda, Bosna Hersek’in maddi imkansızlıklar nedeniyle 3 yıldır ertelediği Glamoç “Eğitim ve Kültür Merkezi”nin kuruluş protokolü imzalandı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Savaş yaralarını saran Bosna Hersek’e dostluk elimizi uzatmaktan gurur duyuyoruz” derken, Kırgızistan Yerel Yönetimler Devlet Ajansı Başkanı Bahtiyar Usmanovic’in, “15 Temmuz gecesi, Türk milletinin, vatan, bayrak, devlet aşkıyla bütünleşmesi, 2 darbe geçiren Kırgızistan’a ders olmalı” sözleri alkış aldı.
20 Temmuz 2017

Bolu’da Baharı ‘Tutkulu Bir Aşk’ Gibi Tanımlayan Bu Filmi Kaçırmayın!

Bolu Belediyesi’nin, “Tabiatın Kalbi Bolu’”nun güzelliklerini ve potansiyelini tanıtmak amacıyla başlattığı “Dört Mevsim Bolu” projesinin “İlkbahar” filmi tamamlandı. Sonbahar ile başlayan, kış ile devam eden serinin ilkbahar filmi, izleyenleri bambaşka bir dünyaya götürüyor. Belgesel tadındaki film, baharın tüm coşkusunu, doğanın uyanış mucizesini, Bolu’nun masal diyarlarını anımsatan ilçelerinden yüreklere ulaştırıyor. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Dört Mevsim Bolu Projemiz ile Bolu’nun cennet doğasını, eşsiz manzaralarını, her mevsim büründüğü tarifsiz doğal güzelliğini tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Bir taraftan Bolumuzu yaşam standartları açısından dünya kenti yapmak için çalışırken diğer taraftan Tabiatın Kalbi Bolu’nun marka şehir olması ve dünyaca tanınması için çalışıyoruz” dedi.
18 Mart 2017

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: “18 Mart Milletimizin Azminin, İradesinin Göstergesidir”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda Türk Milleti’nin 102 yıl önce olduğu gibi 15 Temmuz’da da bir kahramanlık destanı yazdığını söyledi. “Çanakkale Savaşı’nda toplara, denizaltılara, savaş uçaklarına boyun eğmeyen kahraman Milletimiz bağımsızlığından ve iradesinden ödün vermeyeceğini, 15 Temmuz’da da tanklara, jetlere, silahlara göğüs gererek bir kez daha tüm dünyaya ilan etti. İstiklal ve istikbal destanımızın tüm kahramanlarını şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.
7 Mart 2017

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: “Güçlü Türkiye’nin İnşasında En Büyük Rol Kadınlarımızın Olacak”

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesajı yayımlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bizi dün olduğu gibi gelecekte de daha güçlü kılacak olanlar kadınlarımızdır. Güçlü Türkiye'nin inşasında en büyük rol kadınlarımızın olacak. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
20 Ocak 2017

Bolu Belediyesi Hocalı Soykırımı Kurbanlarını Unutmadı

Bolu Belediyesi, Ermeni güçlerinin Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı Kasabası’nda 25 yıl önce gerçekleştirdiği ‘Hocalı Soykırımı’nda katledilenleri unutmadı. Aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da olduğu 613 soykırım kurbanı, 22 Şubat Çarşamba günü saat 17.00’de Bolu Belediyesi tarafından hizmete açılacak ‘Azerbaycan-Karabağ Parkı’ ile anılacak.
24 Kasım 2016

“Demokrasi Bilincinin Yerleşmesinde En Büyük Görev Öğretmenlerimize Düşüyor”

Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde, demokrasi bilincinin genç beyinlere yerleşmesinden büyük görev öğretmenlerimize düşüyor.Çocuklarımıza emanet ettiğimiz, özveri ile çalışan öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.
10 Kasım 2016

“Atatürk’ün ‘En Büyük Eseri” Türkiye Cumhuriyeti’ne Kurtuluş Savaşı Ruhu ile Sahip Çıkıyoruz”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nda yedi cihana başkaldırışının bir benzerini de bugünlerde yaşadığına vurgu yapan Başkan Yılmaz, mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne kasteden, cennet vatanımızı bölmek ve parçalamak için isteyenlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı ‘Kurtuluş Savaşı Ruhu’ ile mücadele ediyoruz” dedi.