EKİN TECHNOLOGY

Sektör: Teknoloji / Link: http://www.ekin.com/

27 Mayıs 2017

Dünyanın İlk ve Tek Mobil Güvenlik Sistemi

Türk mühendislerin geliştirdiği dünyanın ilk ve tek akıllı devriye sistemleri Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol, ulusal ve uluslararası yatırımcılarla buluştu. İstanbul Fuar Merkezi’nde 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen ve trafik teknolojilerinin tanıtıldığı Intertraffic İstanbul 2017 Fuarı’na katılan Ekin Teknoloji, dünyada güvenli şehir teknolojileri alanında mobil devriye dönemini başlatan ve tamamı Türk mühendislerden oluşan AR-GE merkezinde üretilen Ekin Patrol ile Ekin Bike Patrol’ü sergiledi. Güvenli şehir teknolojileri alanında mobilite özellikleri ile devrim yaratan sistemler, 5000’e yakın yerli ve yabancı katılımcıyı buluşturan fuarda büyük ilgi gördü.
7 Mart 2017

Ekin Bike Patrol’e Gümüş Ödül

Dünyanın çeşitli ülkelerinde güvenli şehirler kuran ve çok sayıda uluslararası ödüle sahip Ekin Teknoloji’ye bir ödül de İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’17’den geldi. Ulusal ve uluslararası markaların Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını buluşturan ISIF’17’de Ekin’in, tamamı Türk mühendislerce geliştirilen, güvenli şehir teknolojileri alanında ‘mobil devriye’ yöntemine yeni boyut kazandıran Ekin Bike Patrol’ü ‘Gümüş’ ödülün sahibi oldu.
23 Şubat 2017

Ekin Teknoloji, Güvenli Şehirler İçin Devrim Yaratacak Teknolojisini Avrupa’da Tanıttı

Türkiye’nin yazılım ihracatının dörtte birini tek başına gerçekleştiren ve dünyanın çeşitli ülkelerinde güvenli şehirler kuran Ekin Teknoloji, geleceğin teknolojisini Avrupa’ya anlattı. Almanya’nın başkenti Berlin’de 20’ncisi düzenlenen ve Avrupa Birliği’nin en geniş katılımlı iç güvenlik odaklı buluşması Avrupa Polis Kongresi ve Fuarı’na katılan Ekin, tamamen Türk mühendislerin eseri olan ve en gelişmiş yüz tanıma sistemi olmaya aday ‘Ekin Face’i tanıttı.
18 Ocak 2017

Denizlili Ekin Teknoloji’ye ABD’de Ödül…

Ekin Teknoloji, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Consumer Electronics Show-CES 2017’ye (Tüketici Elektroniği Fuarı-2017) damgasını vurdu. Tasarım ve mühendislik açısından teknolojiye yön veren ürünlerin ödüllendirildiği CES 2017’de Ekin Teknoloji, CES Innovation Awards Vehicle Intelligence kategorisinde “CES Innovation Awards Honoree” seçildi.
23 Aralık 2016

Denizli’den Dünyaya Uzanan Başarı Hikayesi…

Denizli Babadağlı iş adamı Akif Ekin ve eşi Suzan Ekin tarafından kurulan Ekin Teknoloji, dünyada Denizli’yi ve Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor. ‘Türkiye’nin yazılım ihracatının dörtte birini tek başına gerçekleştiren’ Ekin Teknoloji, geliştirdiği yazılım ve ürünlerle Ortadoğu’dan Avrupa’ya dünyanın dört bir tarafında güvenli şehirler için çalışıyor. Bugüne kadar 500’den fazla ‘şehir güvenlik komuta kontrol merkezi’ kuran şirket, “güvenli şehir teknolojileri” alanında dünya lideri haline geldi.
19 Ekim 2016

Ekin Amerika’yı Fethetti

Güvenli şehir teknolojileri lideri olan ve Türkiye’nin yazılım ihracatının dörtte birini tek başına gerçekleştiren Ekin Amerika pazarına giriyor. Ekin, Amerikan polisinin gereksinimleri doğrultusunda yeniledikleri akıllı devriye sistemleri Ekin Patrol ve Ekin Bike’ı dünyanın en büyük polis fuarı olan IACP – International Association of Chiefs of Police’de görücüye çıkardı.