SUMITOMO RUBBER AKO

Sektör: Perakende / Link: http://sumitomorubberako.com.tr

27 Temmuz 2016

Dev Ortaklık Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Japon lastik devi Sumimoto Rubber ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan yüzde 100 yerli sermayeli ilk ve tek lastik üreticisi Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu (AKO), yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. AKO Yönetim Kurul Başkanı Musfata Özcan, “Biz öngördüğümüz gibi 2019 hedeflerimiz doğrultusunda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Tek bir dakika bile durmadık” derken, Türkiye Sumitomo Rubber AKO AŞ CEO’su Norifumi Fujimoto de “Ortak fabrikamız da, Türkiye ekonomisi gibi her geçen gün hızla büyüyor” açıklaması geldi. Sumitomo Rubber AKO’nun Çankırı’da bulunan fabrikasında dünyanın önde gelen lastik markaları olan Dunlop ve Falken’in üretimleri yapılıyor.
31 Mayıs 2016

Hız Tutkunlarının Yeni Lastiği Falken’den

Falken’in özellikle spor otomobiller için ürettiği Azenis FK453 yaz lastiklerini Türkiye piyasasına sundu. Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) Türkiye temsilciliğini yaptığı Falken’in yeni ürünü Azenis FK453 markanın amiral gemisi segmentini temsil ediyor. Yarış pistlerinde test edilen Azenis FK453 lastikleri, özellikle sürüş konforundan vazgeçmek istemeyen hız tutkunlarına daha fazla yol tutuşu ve sürüş keyfi sunuyor.
18 Mayıs 2016

Dunlop Maxx050+ Türkiye Yollarında!

Yüksek performanslı otomobiller ve crossover araçlar için Dunlop’un geliştirdiği yeni üst segment lastik MAXX050+ Türkiye pazarına sunuldu. Türkiye temsilciliğini Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) yaptığı Dunlop markasının yeni ürünü MAXX050+ ıslak ve kuru zeminde en iyi tutunma ve fren mesafesini vermek için tasarlanan özel sırt deseniyle otomobil severlerin beğenisine çıktı.