AYNA YAPI

Sektör: İnşaat / Link: http://www.aynayapi.com.tr/

21 Temmuz 2012

Ayna Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya: “Bolu Yabancılar İçin de Cazibe Merkezi Haline Gelecek”

AYNA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya, son dönemdeki konut sektörü ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Mütekabiliyet Yasası’nın değişmesinden sonra Bolu’nun yabancılar için de cazibe merkezi haline geleceğini belirten Yerlikaya, “Unutmayalım ki, sanayiciler teşviklerin yoğun olduğu illere yönelirler ama bireyler, kültürel, doğal zenginliği olan sosyo-ekonomik olarak gelişmiş illeri tercih ederler.
17 Nisan 2012

Ayna Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Konutlara Değerine Göre KDV Uygulaması” Açıklamasını Değerlendirdi…

Ayna Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya AA'ya yaptığı açıklamada, konutlara değerine göre KDV uygulamasının, herkesi gelirine göre vergilendirme sürecinin başlangıcı olduğunu kaydetti.
26 Mart 2012

AYNA YAPI Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya: “Bolu “ne kadar yaşanabilir bir kent” olduğunu dosta düşmana gösteriyor.”

AYNA YAPI Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya, Bolu'nun son dönemde birçok sıralamada en üst sıralarda yer almasını, yaptığı bir açıklama ile değerlendirdi: "İlimiz Bolu, arka arkaya çok güzel haberlerin merkezine oturuyor ve 'ne kadar yaşanabilir bir kent olduğunu' araştırmalarla, istatistiklerle tüm Türkiye’ye gösteriyor.
24 Ocak 2012

Ayna Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yerlikaya:”Bolu’da Kentsel Dönüşümü Gündeme Almalıyız”

Türkiye kentsel dönüşümü tartışıyor. Van depreminin ardından tüm Türkiye’de yeniden tartışılmaya başlanan kentsel dönüşümde yeni bir döneme girildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu konudaki yasal çalışmayı tamamlama aşamasında. Kentsel dönüşüm yasası, inşaat sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı niteliği taşıyor.