TÜDİS - TÜRKİYE DERİ SANAYİİ İŞVERENLERİ SENDİKASI

Sektör: İş Örgütleri / Link: http://www.tudis.org.tr

20 Ocak 2014

TÜDİS Başkanı ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner: “Deri sektörü, pazar çeşitlendirmesinde örnek sektör”

Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, 2013 yılı ihracat verilerini AA’ya değerlendirdi. Yüzde 16,4’lük artışın önemli bir başarı olduğuna dikkat çeken Burak Uyguner, “Deri sektörü, ihracatta pazar çeşitlendirmesi konusunda örnek bir sektör oldu” dedi.
20 Ocak 2014

Deri Sektörü Pazar Çeşitlendirmesinin Semeresini Aldı…

Deri sektöründeki 2013 yılı ihracat artışını değerlendiren Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Başkanı ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, yüzde 16,4’lük artışın kayda değer bir başarı olduğuna dikkat çekti. Sektörün dış pazarlarda yıllardır yaptığı yatırımların ve çalışmaların karşılığını aldığını vurgulayan Burak Uyguner, "Artık sadece Rusya ve Avrupa endeksli planlama yapılmıyor. Deri sektörü, ihracatta pazar çeşitlendirmesi konusunda örnek bir sektördür” dedi. Uyguner, 2014 yılında iç piyasada yavaşlama beklentisi olduğunu bu nedenle dış pazarların daha da önem kazanacağını söyledi.
5 Ağustos 2013

Deri Sektörüne Bayram Hediyesi

Türkiye’nin deri sektörünün ciddi bir tehditle karşı karşıya olduğunu belirten Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Başkanı Bekir Burak Uyguner, “Marka hedefi varken, ham deri ihracatını artırmak, sektörün sonunu getirebilir” dedi. Bu konuda önlem alınması için Ekonomi Bakanlığı’na başvurduklarını ifade eden Uyguner, Bayramdan sonra sorunun çözümü için adım atılmasını beklediklerini söyledi.
3 Ağustos 2013

Deri sektörü nefes aldı…

Ekonomi Bakanlığı, deri sektöründen gelen taleplere kulak verdi ve yarı mamul deri ihracatına sıkı denetim getirdi. Düzenlemeyi, Hürriyet Gazetesi ve Radikal Gazetesi ekonomi muhabiri Hacer Boyacıoğlu'na değerlendiren Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Yönetim Kurulu Başkanı ve Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, “Sektörümüz çok ciddi tehdit altında. Ekonomi Bakanlığı, sesimize kulak verdi. Yarı mamul deri ihracına denetim mekanizması getirilerek ciddi bir adım atıldı” dedi.
6 Temmuz 2013

Türkiye deride ayağına kurşun sıkıyor

Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı Bekir Burak Uyguner, Bugün Gazetesi köşe yazarı Perihan Çakıroğlu'na deri sektörünü değerlendirdi. Sektörde yaşanan ham madde sorununa dikkat çeken Burak Uyguner, "Ham deriyi kromlayıp yarı mamül halinde yurtdışına satıyoruz. Üstelik tehlikeli atık maddeler de ülkemizde kalıyor" dedi...
11 Ekim 2012

Dericiler, bu yıl ‘zor’u başardı…

Bu yıl AB’ye ihracatın yüzde 10 artmasını beklediklerini belirten Uyguner, “Hem sağlıklı, hem kaliteli deri üretiyoruz. Bunun karşılığını almak hakkımız ancak hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşmamız için kayıt dışılık sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor” dedi.
4 Mayıs 2012

Türk deri sektörü artık krizlere kafa tutuyor

Türk Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünya çapında markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türk deri sektörünün, birçok ülkeyi etkisi altına alan ekonomik kriz söylemlerine karşın bu yılın ilk 3 ayını beklentilerin üstünde bir ihracat artışıyla bitirdiğini söyledi.
3 Nisan 2012

Dericiler Çin pazarına girdi

Geçen yıl 1 milyar 440 milyon dolarlık ihracat yapan Türk dericiler, dünya deri pazarının lideri Çin'e de satış yapmayı başardı.Türkiye Deri Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜDİS) ve Uyguner Deri Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, Türk ekonomisinin son yıllarda sergilediği başarıya dericilerin de ayak uydurduğunu söyledi.