PETLAS

Sektör: Perakende / Link: http://www.petlas.com.tr

17 Mart 2017

Yerli Lastiğimiz Yarış Pistlerine Çıkıyor

Otomobil sporlarında yılın en hızlı pilotunun belirleneceği ‘Şampiyonlar Şampiyonası’nda Türkiye’nin tek yerli lastiği Petlas ilk kez yarış pistine çıkacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından hafta sonu İzmir’de düzenlenecek Şampiyonlar Şampiyonası’nda Türkiye’nin ünlü yarışçıları, Petlas’ın performans tutkunları için ürettiği yüksek hız ve sürüş keyfini bir arada sunan Velox Sport PT741 lastikleriyle yarışacak.
12 Ekim 2016

Petlas Pınar Karşıyaka’ya Sponsor Oldu

Milli Takımlar Resmi Lastik Tedarikçisi olan Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) amiral gemisi Petlas spora destek vermeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk ve tek yerli lastik markası olan Petlas, İzmir’in göz bebeği takımlarından Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu.
22 Eylül 2016

Petlas Yeni Reklam Kampanyası: Kışın Sevdiklerini Bekletme,“Hayde” Yola Çık!

Lastik sektörünün önde gelen markalarını bünyesinde bulunduran Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) amiral gemisi Petlas, kış sezonuna Havas İstanbul’un hazırladığı yeni imaj filmiyle giriyor. Karadeniz ezgilerinin hakim olduğu “Hayde” şarkısından ilham alınarak hazırlanan reklam filminin mottosu ise “Kışa göğüs germek zorumuza gitmez.”
15 Temmuz 2016

Petlas’tan Çevreci ve Tasarruflu Lastik: ProGreen

Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu (AKO) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin tek yerli lastik markası Petlas’ın son teknoloji ile ürettiği çevreye duyarlı “ProGreen” lastikler verimliliği ile öne çıkıyor. “ProGreen” lastikler, otomobil ve kamyon-otobüs sınıflarında yol tutuşu ve sürüş keyfini azaltmadan düşük yakıt tüketimi sağlıyor.
24 Mayıs 2016

Petlas’tan Milli Takıma Mesaj: “Pes Etme”

Milli Takımlar Resmi Lastik Tedarikçisi Petlas, “Sen yanımda ol Türkiye, hiçbir şey zorumuza gitmez” sloganıyla Milli Takım’a tam destek veriyor. Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) lokomotif markası olan Türkiye’nin ilk ve tek yerli lastiği Petlas’ın, Milli Takım’a “Pes etme” mesajı veren reklam filmi yayınlanmaya başladı.
24 Mayıs 2016

Petlas’tan “İş Kazası” ile İlgili Açıklama

Petlas, dün akşam saatlerinde Kırşehir lastik fabrikasında meydana gelen iş kazasında hayatını kaybeden Adem Karahan ile ilgili açıklama yaptı. Petlas’tan yapılan açıklamada, fabrikada makine operatörü olarak çalışan Adem Karahan’ı elim bir iş kazasında kaybetmenin üzüntüsünün yaşandığı kaydedilerek, “Kaza ile ilgili yapılan ilk incelemede üzücü kazanın; 12. Mixer Batchoff makinesinde çalışan Karahan’ın makine sensörüne mıknatıs koyarak, iş güvenliği önlemlerini devre dışı bırakarak çalışmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Kazanın meydana geldiği makine 2016 yılında devreye alınan yeni jenerasyon bir makinedir ve güvenlik önlemleri yüksektir” ifadelerine yer verildi.