TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ TBD

Sektör: Teknoloji / Link: http://www.tbd.org.tr/

14 Ekim 2019

TÜRKİYE’NİN EN KÖKLÜ KAMU BİLİŞİM PLATFORMU ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR!

“KAMU-BİB’22-BİMY’26” Bütünleşik Etkinliği’nin başlamasına sayılı günler kaldı. Türkiye’nin en köklü kamu bilişim platformu olma özelliğini taşıyan KAMU-BİB’22-BİMY’26 bütünleşik etkinlikleri “Dijital Dönüşümün Farkında mıyız?” ana temasıyla Türkiye […]
28 Kasım 2016

TBD 18. Bilimkurgu Öykü Yarışması Sonuçlandı

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 1998’den bu yana geleneksel olarak düzenlenen "TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması” sonuçlandı. Bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen yarışmada birinciliği Kadri Kerem Karanfil’in yazdığı “ExTube” adlı öykü kazandı.
21 Ekim 2016

Avrupa’nın Bilişim Politikalarına Yön Veren Türk

Avrupa’nın bilişim politikalarına yön veren Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi’nde (CEPIS) Türkiye’yi 6 yıldır temsil eden ve son olarak 2 yıl önce Başkan Yardımcısı olarak seçilen Dr. R. Erdem Erkul yeni dönemde de bu kritik göreve aday. Türkiye’nin Avrupa dijital pazarında yer alması için AB kriterlerini yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Erkul, “Türk şirketlerinin Avrupa’daki pazar payının artması, bilişim sektöründeki gelişmelerden haberdar olabilmesi için ülkemizin CEPIS’te temsil edilmesi önem arz ediyor” dedi.
21 Ağustos 2016

Cari Açığa Çözüm Özgür Yazılım

Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) iş birliği ile bu yıl 7’incisi düzenlenen Linux Yaz Kampı’na Bolu ev sahipliği yaptı. Bolu Belediye’si ve Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) destek verdiği yaz kampında, gelecekte siber saldırılara müdahale edebilecek donanımdaki 400 genç ‘özgür yazılım’ için buluştu.
13 Mayıs 2016

TBD Başkanı: E-İmza Gençlere Ücretsiz Verilsin

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak, kişisel verilerin internette yayınlanması durumunda uygulanacak yasal mevzuatın netleştirilmesini istedi. 4. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda konuşan İlker Tabak, mahremiyet içeren kişisel verilerin internette ya da medya gibi ortamlarda kamuoyuyla paylaşılmasının neden olacağı tehlikeli duruma dikkat çekti. Tabak, “Bu türden verilerin yeni çıkan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında olup olmadığı açıklanmalıdır” çağrısında bulundu. Tabak, 18-25 yaş arasındaki gençlere e-imzanın ücretsiz verilmesi önerisinde de bulundu.
9 Mayıs 2016

Bilişimde Büyük Buluşma

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en köklü kamu bilişim etkinliği olan “TBD Kamu-BİB, kamu özel sektör buluşmasının 18’incisi 19-22 Mayıs 2016 Xanadu Otel Antalya’da yapılacak. TBD Kamu-BİB’18’de kamu verilerinin paylaşılmasından akıllı şehirlere, büyük veri uygulamalarından siber güvenliğe kadar gündemdeki birçok konu masaya yatırılacak.