PARKİNSON HASTALIĞI DERNEĞİ

Sektör: Sağlık-Eğitim / Link: http://parkinsondernegi.com

8 Nisan 2015

Parkinson Son Değil! PHD Parkinson İçin “Umut” ve “Hareket”e Davet Ediyor…

Parkinson hastaları 11 Nisan Dünya Parkinson Hastalığı Günü’nde bir araya gelecek. Parkinson Hastalığı Derneği (PHD), hastalıkla ilgili farkındalık yaratmak için “Birlikte Yürüyelim” etkinliğine davet ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Bursa’da eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinliklerde nöroloji uzmanları hastalarla bir araya gelecekler ve “umut” ve “hareket” çağrısında bulunacaklar. Uzman fizyoterapistler ve Tai-Chi eğitmenleri eşliğinde egzersizlerin de yapılacağı etkinliklerde, hasta ve hasta yakınları, hastalıkla daha kolay başa çıkmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için neler yapılabileceği konusunda doktorlar ve uzmanlar tarafından bilgilendirilecek. 11 Nisan Cumartesi günü saat tam 12.00’de 6 şehirde uçurulacak balonlarla umutlar ve dilekler gökyüzüne gönderilecek.
10 Nisan 2014

Parkinsona Hareketle Direnin!

Parkinson hastalığına direnmek mümkün! Hareketlerdeki yavaşlama ile kendini gösteren hastalığın tedavisinde ilaç kadar önemli bir unsur da hareket etmek… Parkinson Hastalığı Derneği, ‘Dünya Parkinson Hastalığı Günü’ nedeniyle bu yıl 12 Nisan Cumartesi günü İstanbul Yıldız Parkı’nda çok önemli bir etkinlik düzenliyor. Etkinlikte ‘hareketle hastalığa direnebilmenin mümkün olduğu’ anlatılacak, ayrıca hastalar, hasta yakınları ve doktorlar açık havada hep birlikte, egzersiz yapacaklar.
9 Nisan 2013

Parkinson Hastalığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Elibol: “Türkiye’de parkinsonla ilgili sorun da var, umut da!”

Çağın hastalığı ‘parkinson’un ilacı ‘inadına hareket!’ Parkinson Hastalığı Derneği de, bu gerçeğe dikkat çekmek için; bu yıl "Sen değil, zaman yavaşlasın!" sloganıyla 11 Nisan Dünya Parkinson Hastalığı Günü’nü içine alan haftaya hazırlanıyor.