TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU TSF

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU TSF

Sektör: Spor / Link: http://www.tsf.org.tr

12 Mart 2017

“Satrancın Kraliçesi Betül Cemre Yıldız”

Satrançta kadınlardan çifte rekor…104 sporcu ile katılım rekorunun kırıldığı “2017 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası”nda bir rekor da şampiyonada ipi göğüsleyen Kadın Büyükusta (WGM) Betül Cemre Yıldız’dan geldi. Yıldız, 12’nci kez kazandığı şampiyonlukla kendi rekorunu kırarak, kadın satrancında zirveye yerleşti.
3 Mart 2017

Satrançta Hamle Sırası Kadınlarda

Türkiye’nin en iyi kadın usta satranççıları “Türkiye Şampiyonu" olmak için kıyasıya mücadele edecek. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından, 5-11 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek “2017 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası”na ülkenin dört bir yanından ve KKTC’den 107 kadın satranç sporcusu katılacak.
19 Şubat 2017

Büyükusta Vahap Şanal’dan Bir Zafer Daha

Türkiye’nin en genç Büyükustası (GM) Vahap Şanal, dünya satrancında isim yapmış seri başı Büyükustaları geride bırakarak bir zafere daha imza attı. 2017 Türkiye Kupası şampiyonu Vahap Şanal, Avusturya’da düzenlenen 19’uncu Uluslararası Lienz Açık Satranç Turnuvası'nın da şampiyonu oldu.
14 Şubat 2017

Türkiye, Dünya Satrancında Yükselişini Sürdürüyor

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), uluslararası arenada büyük bir başarıya daha imza atarak “Dünya Büyükusta Listesi”ne adını 11’inci kez yazdırdı. GM (Büyükusta) Turnuvası’nda 2601 ELO performansıyla GM normunu alan Uluslararası Usta (IM) Burak Fırat, Türkiye’nin 11’inci Büyükustası oldu.
18 Ocak 2017

Türkiye’nin En Büyük Satranç Organizasyonu Başlıyor

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 6 bin kişinin katılacağı dev bir satranç buluşmasına imza atıyor. Antalya’da 21-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası” bir Türkiye buluşmasına da sahne olacak.
23 Eylül 2016

TSF’den Uluslararası Arenada Diplomatik Başarı!

Dünya Satranç Federasyonu (FIDE), Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) uluslararası organizasyon başarısını oybirliğiyle tescilledi. Bakü’de yapılan 42’nci Dünya Satranç Olimpiyatı’nda 176 ülke arasında 6’ncı olarak tarihi bir zafere imza atan TSF, Dünya Satranç Federasyonu’nun (FIDE) Bakü’de düzenlenen Genel Kurulu'nda dünya satranç otoritelerinin de güvenoyunu aldı. Genel Kurul’da oybirliği ile 2018 Dünya Gençler Şampiyonası’nın ve Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı’nın Türkiye’de düzenlenmesi kararı alındı.
28 Ağustos 2016

Türk Satrançcıları Avrupa’da Destan Yazdı!

Satranç milliler Avrupa’ya damgasını vurarak tarihi bir zafere imza attılar. Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda milli satranç sporcusu WCM (Bayan Usta Adayı) Sıla Çağlar, namağlup Avrupa şampiyonu olarak altın madalya, CM (Usta Adayı) Ekin Barış Özenir ise kategorisinde birinci ile eş puanda Türkiye’ye gümüş madalya kazandırdı.
26 Temmuz 2016

TSF’den Türkiye’ye Mesaj Var: “Aydınlık Yarınlar İçin Türkiye’yi Satranç Ülkesi Yapalım”

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), ‘demokrasi nöbetleri’ne dev satranç organizasyonları ile devam ediyor. Konya’da düzenlediği ‘Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Satranç Birinci Ligi’nin ardından ‘Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’ de İzmir’de başladı.
16 Temmuz 2016

TSF Başkanı Gülkız Tulay: “Darbe Girişimini Nefretle Kınıyoruz”

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, 15 Temmuz akşamı demokrasimize yönelik gerçekleştirilen darbe girişimini yaptığı açıklamayla kınadı
3 Haziran 2016

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tülay’a ”Melvin Jones Fellov Ödülü”

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) satranç sporunu taşımayı hedefliyoruz. Daha önce böyle bir girişimimiz olmuştu. Önümüzdeki süreçte bu projeyi tekrar gündeme getireceğiz." dedi.
Türkçe