TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim / Link: http://www.tedronesans.com

16 Haziran 2016

TED Rönesans Koleji Yaz Okulu Başlıyor

TED Rönesans Koleji, çocukları keyifli, nitelikli bir yaz okuluna davet ediyor. Okulların tatile girmesiyle yaz boyunca üç farklı dönemde hizmet verecek olan TED Rönesans Yaz Okulu, çocuklara yoğun geçen bir akademik yılın ardından eğlenirken öğrenmenin yolunu açacak. Öğrencilerinin tüm gelişim alanlarında olgunlaşarak ve yetişkin desteğinden bağımsızlaşarak, yaşam boyu öğrenmeyi seven bireyler olarak yetişmesi amacıyla hazırlanan yaz okulu programında spordan sanata her şey düşünüldü.
23 Haziran 2015

TED Rönesans’tan Dijital Vatandaşlığa Hazırlık

TED Rönesans Koleji öğrencileri, değişen teknolojiyi yakından takip edecek ve en iyi şekilde uyum sağlayacak.TED Rönesans Koleji’nde yeni öğrenim döneminde verilecek bilişim teknolojileri dersinde öğrencilerin, bilgi teknolojilerini ve araçlarını tanıyıp etkili ve verimli kullanabilme, bilgiye hızlı ulaşıp yorumlayabilme, bilgisayar okuryazarı olabilme, dijital etik, dijital güvenlik, dijital vatandaşlık, analitik düşünme, problem çözme, eleştirel düşünme, işbirliği ve iletişim becerilerinin kazandırılması amaçlanıyor.
26 Mayıs 2015

Minik İllüzyonistler Yetenekleriyle Büyülüyor…

Öğrencilerine eğlenceli, öğretici ve farklı aktiviteler sunan TED Rönesans Koleji, ‘2014 Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında birinci olan illüzyonist Kıvanç ve Burak ikilisini çocuklarla buluşturuyor. İllüzyon öğrenmenin heyecanıyla eğlenceli anlar yaşayan minik öğrenciler yetenekleriyle büyüledi. Gösterileri merakla izlenen Kıvanç ve Burak TED Rönesans Koleji öğrencilerine illüzyon dünyasının küçük sırlarını paylaştı.
24 Nisan 2015

23 Nisan Coşkusu Kamboçya’ya Uzandı

TED Rönesans Koleji, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Kamboçya’da bulunan “Kamboçya Çocuklarına Yeni Umut Yetimhanesi”nde tedavi ve eğitim gören AIDS hastası çocuklar için yardım kampanyası başlattı.Yıl boyunca “Çocuk Hakları” temasıyla birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan TED Rönesans Koleji öğretmen ve öğrencilerinin Toplum Hizmetleri Projesi olarak hazırladıkları, eğitim malzemeleri, süs eşyaları, oyuncaklar ve İngilizce kitaplarından oluşan paketler, 23 Nisan günü Phnom Penh bölgesindeki yetimhanede bulunan çocuklara ulaştırıldı.
1 Nisan 2015

TED Rönesans Koleji Öğrencileri Ustalarla Buluştu…

TED Rönesans Koleji, Kütüphaneler Haftası’nda edebiyat, mizah ve görsel tasarım dünyasının usta isimlerini öğrencileriyle buluşturdu. Ünlü yazarlar Mine Soysal, Tülin Kozikoğlu, Sara Şahinkanat, mizah ustası Cihan Demirci, görsel tasarım sanatçıları Nazan Tacer ve Hamit Annak hafta boyunca düzenlenen söyleşi ve atölyelerde TED Rönesans Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.
19 Mart 2015

Çanakkale Zaferinin 100. Yılında TED Rönesanstan Anlamlı Oyun

TED Rönesans Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor. 9-13 Mart tarihlerinde Çanakkale’de bulunan Seddülbahir 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ni İstanbul’daki öğrencilerle buluşturan TED Rönesans Koleji öğretmen ve öğrencileri,18 Mart’ta da “Savaşın Perde Arkası” adlı bir oyun sahneledi. Türk askerinin vicdan ve merhametiyle savaş ortamında düşman Anzak askerleriyle kurulan dostluğun da vurgulandığı oyunda TED Rönesans Koleji’nin Anzak asıllı bir öğretmeni de oyuncular arasında yer aldı.
19 Mart 2015

TED Rönesans Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılını Barış Mesajlarıyla Kutladı

TED Rönesans Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor. 9-13 Mart tarihlerinde Çanakkale’de bulunan Seddülbahir 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ni İstanbul’daki öğrencilerle buluşturan TED Rönesans Koleji öğretmen ve öğrencileri,18 Mart’ta da “Savaşın Perde Arkası” adlı bir oyun sahneledi. Türk askerinin vicdan ve merhametiyle savaş ortamında düşman Anzak askerleriyle kurulan dostluğun da vurgulandığı oyunda TED Rönesans Koleji’nin Anzak asıllı bir öğretmeni de oyuncular arasında yer aldı.
9 Mart 2015

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Anlamlı Sergi

TED Rönesans Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı kapsamında, Çanakkale’de bulunan Seddülbahir 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’nde yer alan eşyaları İstanbul’da sergileyecek. Müze 9-13 Mart tarihlerinde İstanbul’da bulunan ilk ve orta öğretim okulların öğrencileri için açık olacak. Maltepe ilçesinde bulunan okulların yazılı olarak davet edilmesinin ardından yoğun ilgiyle karşılaşan TED Rönesans Koleji’nin düzenlediği bu anlamlı sergiye 20’ye yakın okul, 600 öğrencisi ile katılacak.
3 Mart 2015

Minik Öğrencilerden Örnek Proje

Sosyal sorumluluk uygulamalarıyla bilinçli ve duyarlı nesillerin yetişmesine özel önem veren TED Rönesans Koleji’nin duyarlı öğrencileri anlamlı bir projeye daha imza attı. Minik öğrenciler, “herkes kitap okuyabilsin” diye yola çıktı ve TED Rönesans Koleji ‘Kamu Alanlarına Kitap Bırakma’ Projesi başlatıldı. Kitap okuma alışkanlığını artırmayı amaçlayan projeyle Kolej, kitap bağışında bulunduğu Ataşehir’deki bir meslek lisesinin de kütüphaneye kavuşmasına destek oldu.
10 Şubat 2015

Bu Okulun Önceliği Yaşama Hazırlamak

Faaliyete 2014 Eylül ayında geçen TED Rönesans Koleji, hizmete başladığı ilk eğitim-öğretim dönemini dolu dolu geçirdi. TED Rönesans Koleji’nde, sanattan spora, dijital teknolojiden iletişime, müzikten dansa her alanda düzenlenen etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle öğrenciler “yaşama” uluslararası standartlarda hazırlanıyor. Bir başka deyişle bu okulda çocuklar, “dünya vatandaşı” olarak yetiştiriliyor. TED Rönesans Koleji öğrencileri ve öğretmenleri ‘Toplum Hizmetleri Projesi’ kapsamında Kamboçya’daki bir yetimhaneyle iletişime geçerek Türkiye ile Kamboçya arasında bir ‘Eğitim Köprüsü’ kurmayı planlıyor. Proje erken yaşta sosyal sorumluluk projeleri ile tanışmak ve dünya vatandaşı olmak anlamında da kolej öğrencilerine katkı sağlamayı hedefliyor.