AKKUYU NÜKLEER A.Ş.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş.

Sektör: Enerji / Link: http://www.akkuyu.com

1 Ekim 2021

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TEKNOLOJİ FUARINA İLK KEZ KATILDI

Bu yıl 4’üncüsü yapılan Uluslararası Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali-Teknofest, 21-26 Eylül tarihlerinde, İstanbul’daki eski Atatürk Havalimanı’nda düzenlendi. Teknofest, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, […]
1 Nisan 2015

Türkiye ve Rusya Ortak İnsan Altyapısı İçin Harekete Geçti

Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği’nin Akkuyu Nükleer’in desteğiyle Rusya Bilim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği yuvarlak masa toplantısında Türkiye ve Rusya resmi kurumları ile şirketlerinden katılımcılar, insan kaynaklarının oluşturulması ve eğitimi konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
27 Mart 2015

Nükleer Eğitime Rekor Başvuru

Akkuyu Nükleer’in, bu yıl Türkiye’den 80 öğrenciyi daha seçeceği Rusya’da nükleer mühendislik eğitimi için başvurular 27 Mart Cuma günü (bugün) sona eriyor. İlgili bölümlerden üniversite öğrencilerinin başvurabileceği sınav için rekor başvuruya ulaşıldı. Başvuru sayısı bu yıl 5.700 oldu.
20 Mart 2015

Nükleer Santraller Zirvesinde Akkuyu İçin Güvence

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın desteğiyle, Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği tarafından düzenlenen Akkuyu Nükleer A.Ş ve Rosatom’un sponsor olduğu "II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi"nde konuşan Milko Kovachev,Türkiye’de “deprem riski” olduğunu hatırlatan “Bu santrallerde son teknoloji kullanılıyor. Piyasada bulunabilecek en son güvenliği sahip teknolojiler kullanılıyor. Bir deprem olması durumunda bu santrallerde önemli bir değişiklik meydana gelmez. Spesifik binalar dayanır ve bina da yıkılmaz bu şekilde” dedi.
19 Mart 2015

Nükleerde Diğer Ülkelerin Önüne Geçeceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın desteğiyle, Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği tarafından düzenlenen Akkuyu Nükleer A.Ş ve Rosatom’un sponsor olduğu "II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi" Cevahir Otel'de başladı. İki gün sürecek zirvede konuşan Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Fuad Akhundov, Türkiye ve Rusya liderinin siyasi irade kararlılığı ve finansal güçlülük bize güç katıyor. Türk sanayisi önderliğinde bir nükleer enerji santralinin yapılması için global nükleer sanayi oyunları ile yerel firmalarımızı bir araya getirmek istiyoruz ve bunun için bu zirveyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
11 Şubat 2015

Nükleer Eğitime Rusya’dan Bir Adres Daha

Akkuyu Nükleer A.Ş, bu yıl Türkiye’den 80 öğrenciyi daha iş garantili ve burslu eğitim almaları için Rusya’daki dünyanın en prestijli üniversitelerine gönderiyor. Bu yılın eğitim programına St. Petersburg’taki Politeknik Devlet Üniversitesi de eklendi.
8 Şubat 2015

Nükleer Santralda Sanal Tur

Türkiye’nin ilk nükleer güç santralini inşa edecek olan Akkuyu Nükleer A.Ş,nükleer santral çalışma prensiplerinin ana hatlarıyla gösterildiği mobil uygulama programını Türkçe olarak kullanıcıların hizmetine sundu. Ücretsiz indirilebilen uygulama sayesinde kullanıcılar, akıllı cep telefonları ve tabletleri ile “bir nükleer güç santrali” oluşturabiliyor. Uygulamada interaktif olarak nükleer santralin deprem, uçak çarpması, kar yükü gibi ağır dış etkilere karşı dayanıklılığı ve acil durum modunda güvenlik sistemlerinin çalışması gösteriliyor.
26 Ocak 2015

Rusya’da Nükleer Mühendislik Eğitimi Alan Türk Öğrenciler, Uluslararası Festivalde Türk Kültürünü Tanıttı

MEPhI Üniversitesi’nde düzenlenen festivalde yetenekleriyle izleyenleri kendilerine hayran bırakan Türk öğrenciler, Türk müziği ve Türk yemeklerinden de örnekler sergiledi.
25 Ocak 2015

Akkuyu NGS’den Büyükeceli Öğrencilerine Karne Hediyesi…

Akkuyu NGS A.Ş. yöneticileri, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin ilk yarısını tamamlayan Büyükeceli İlköğretim Okulu öğrencilerinin karne coşkusuna ortak oldu. Okulda eğitim gören 231 öğrenciye eşofman takımı hediye edildi.
17 Ocak 2015

Akkuyu NGS Deniz Hidroteknik Yapılarının ‘Anahtar Teslimi’ Projelendirilmesi ve İnşası İşi İhalesine 9 Adet Teklif Geldi.

Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından yürütülen “Akkuyu Nükleer Güç Santrali Deniz Hidroteknik Yapılarının 'Anahtar Teslimi' Projelendirilmesi ve İnşası İşi” ihalesine ilişkin aşamalardan biri tamamlandı.